Την Παρασκευή 27/10/2023 θα πραγματοποιηθεί η γιορτή για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει κανονικά το πρωί και  η αναχώρηση θα γίνει στις 09:30 π.μ.

Το Σάββατο 28/10/2023 οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 9:00 π.μ. Θα υπάρχουν τα λεωφορεία και τα ταξί για τους μεταφερόμενους μαθητές. Οι μαθητές από το σχολείο, συνοδεία εκπαιδευτικών, θα μεταβούν στον Ιερό Ναό της Αγίας Τριάδας όπου θα γίνει η δοξολογία και η κατάθεση στεφάνων. Θα ακολουθήσει η παρέλαση. Μετά την παρέλαση οι γονείς θα μεταβούν στο χώρο του δημοτικού πάρκινγκ για να πάρουν τα παιδιά τους. Για τους μεταφερόμενους μαθητές θα υπάρχει το λεωφορείο και ταξί στο χώρο της εκκλησίας.

Κρίκος Κωνσταντίνος